0

Türkiye’nin Fiziki Coğrafyası

 TÜRKİYE’NİN FİZİKİ COĞRAFYASI

Fiziki coğrafyaTürkiye'nin Dağları Haritalı Eşleştirme çalışması . Devamı ... » ile ilgili her yıl  yaklaşık 2Turkiye'nin Beseri ve Ekonomik Cografyasi Turkiye'de Madencilik 1 ( Teknofem KPSS). Devamı ... »-3KPSS 2011 Matematik Soru Çözümleri 30-35. Devamı ... » soruKPSS 2012 Güncel Bilgiler - Tarih Soruları ( 40 Soru _ 40 Cevap ). Devamı ... » gelmektedir.2-3 soru gelmese de insanın yaşadığı coğrafyayı bilmesi gerekir diye düşünüyorum.

Fiziki coğrafya ile ilgili konularımıza geçmeden önce birkaç temelTurkiye'nin Beseri ve Ekonomik Cografyasi Turkiye'de Turizm 2 (TeknoFEM). Devamı ... » kavramın bilinmesi faydalı olur.

İç Kuvvetler: Magma ve magmanın etkisiyle oluşan kuvvetlerdir.

Dış Kuvvet: Güneş, rüzgâr, su, basınç, yağmur vb…

Tektonik Hareket: Yeryuvarlağının tam ortasında çekirdek bulunur. Çekirdeğin üst kısmında ise magma, magmanın üstünde ise yerkabuğu, yerkabuğunun üstünde ise insanoğlu yaşar.(Karsta bir yapı,yapıda bir kapı diye uzayıp giden  bir tekerleme vardı ona benzedi.)KpssKPSS 2012 Güncel Bilgiler - Tarih Soruları ( 40 Soru _ 40 Cevap ). Devamı ... » Videoları Yerkabuğu magmanın üzerinde levhalar halindedir ve bu levhalar magmanın üzerinde yüzer.Magmanın yüzen bu levhalara yani yerkabuğuna uyguladığı bir basınç vardır.Bu basınç yüzünden yerkabuğu bizim hissedemeyeceğimiz şekilde magmanın üzerinde hareketOnline KPSS Matematik Konu Anlatım Videosu - Hareket Problemleri 1. Devamı ... » eder.Levhaların bu hareketine tektonik hareket denir.Tektonik hareket iç kuvvetlerin sonucu ortaya çıkar.Kpss VideoUzaktaneğitim KPSS GY-GK Coğrafya örnek video ders. Devamı ... »(İstanbul boğazı, Ege denizinin oluşması, Toros ve Kuzey Anadolu dağlarının oluşumu iç kuvvetler sonucudur.)Depremlerde yerkabuğunun bu hareketi sonucu ortaya çıkar(Bunları hissederiz.)

Volkanik Hareket:  Magmanın yeryüzüne ulaşması volkanik harekettir.Magmanın yeryüzüne ulaşıp burada oluşturduğu yada oluşmasına etken olduğu yeryüzü şekillerine volkanik yeryüzü şekilleri denir.(Magma iç kuvvettir.)

En Güncel Kpss Videoları
Kategori: Kpss Videoları Etiketler: ,

Get Updates

Bunu Paylaş

Bunlarda ilgini çekebilir

© 2014 Kpss Video Dersleri. All rights reserved.
890 sorgu ile 9,515